Czym są koparki kryptowalut?

Koparka do kryptowalut przypomina komputer, ale różni się od zwykłych zestawów do domu lub grania. Zazwyczaj jest to konfiguracja wyposażona w kilka kart graficznych, albo sporo dysków twardych. Karty zwykle zapewniają bardzo dobre osiągi, a przy tym są opłacalne pod względem poboru energii elektrycznej. Dyski zaś mają o wiele mniejszy pobór energii i służą do wykopu nowej tego rocznej kryptowaluty CHIA. Potrzebne są też odpowiednio mocne zasilacze do ich napędzania. Pozostałe podzespoły schodzą na dalszy plan, bo nie mają istotnego wpływu na osiągi platformy.

Co to kryptowaluta? 

Wirtualna waluta:

Kryptowaluty można najprościej opisać jako wirtualny pieniądz. Większość walut funkcjonuje na podobnej zasadzie, wykorzystują system oparty na systemie Blockchain. Co to Blockchain? Najprościej, mówiąc jest to łańcuch bloków, inaczej cyfrowy rejestr transakcji wykonywanych przez daną kryptowalutę. Komputery Górników (osoby kopiące kryptowaluty) wykonują skomplikowane obliczenia, które nagradzane są jednostkami walut.
Bezpieczeństwo? Zapisywanie i weryfikacja transakcji, wykorzystuje technologie kryptografii, czyli ogromnych działań matemtycznych szyfrujących informacje. Główną cechą kryptowalut jest decentralizacja. Oznacza to, że są niezależne i nie podlegają żadnym organizacją. Wszystkie informacje przechowywane są tylko i wyłącznie przez uczestników sieci Blockchain.
Jak wypłacać kryptowaluty? Służą do tego tak zwane portfele kryptograficzne, które charakteryzują się dwoma kluczami. Publicznym i prywatnym; pierwszy służy między innymi do przelewów, ale drugi jest naszym 'hasłem' służącym do 'logowania' i wypłacania naszych nagród. 

Rodzaje koparek

 Koparka ETH/BTC/RAVEN

Komputer wyposażony w dużą ilość kart graficznych

ETH/BTC/RAVEN

BITCOIN czyli najmocniejsza waluta pod względem wartości. Charakteryzuje się ogromną popularnością, uważany za ojca wszytskich kryptowalut.
RAVEN czyli dosyć młoda i o wiele tańsza waluta, także i prostsza do wydobywania. Wydobywanie polega na podobnej mechanice co BITCOIN.

Koparka CHIA

Maszyna wykorzystująca dyski do wydobywania

CHIA

Młoda waluta, która zaliczyła świetny start wyróżniając się technologią kopania przy pomocy dysków twardych. Charakteryzuje się ogromną iloścą Forków i bardzo małym zużyciem energi.

Montaż

Wycena

Instalacja Oprogramowań

Wycena

Hosting

Wycena