Serwis Galena oferuje Państwu szeroki zakres usług serwisowych dotyczących naprawy sprzętu komputerowego, takiego jak komputery stacjonarne, laptopy, monitory, tablety, telefony, urządzenia peryferyjne i wiele, wiele innych. Poniżej przedstawione zostały problemy, z którymi klienci odwiedzają nasz serwis najczęściej. Każdy wiąże się z zestawem usług mających na celu jego zniwelowanie.

SSD

Komputer lub laptop pracują bardzo wolno. Uruchomienie systemu i aplikacji zajmuje zbyt wiele czasu.
Problem ten może występować z wielu powodów, jednak najczęściej wiąże się to z niepoprawną konfiguracją, nadmierną ilością zbędnych aplikacji lub powolnym, wyeksploatowanym, a nawet uszkodzonym dyskiem twardym. W takiej sytuacji istnieją trzy możliwości rozwiązania problemu: 

·       Konfiguracja, sprzątanie, aktualizacja oprogramowania – jest to najtańsza opcja, w przypadku której staramy się przyspieszyć istniejące już oprogramowanie. Prywatne dane nie są w żaden sposób naruszane. W zależności od​ ilości zbędnego oprogramowania efekty bywają różne.

·       Instalacja nowego systemu operacyjnego – jest to opcja ze średniego progu cenowego, która polega na instalacji oprogramowania od podstaw. W ramach tej usługi instalowany jest system operacyjny, sterowniki oraz pakiet podstawowego oprogramowania, dzięki czemu sprzęt jest gotowy do pracy. 

·       Montaż dysku SSD – jest to opcja najdroższa, lecz najbardziej skuteczna. Stary, powolny dysk twardy zastępowany jest nowym, szybkim, wytrzymałym dyskiem SSD. Na takim dysku instalowane jest w następnej kolejności oprogramowanie. Sprzęt staje się znacznie szybszy, odporniejszy na wstrząsy i zużywa mniej energii. W ten sposób można dać drugie życie niemal każdemu komputerowi lub laptopowi. Naturalnie w przypadku uszkodzenia dysku twardego usługi konfiguracji lub instalacji nowego oprogramowania nie będą wykonywane, ponieważ w takiej sytuacji wymiana dysku twardego jest nieunikniona.