Telefon: 692 773 140
E-mail: serwisgalena@gmail.com

Koparki kryptowalut - Koparka Chia, Ethereum, Bitcoin, Raven

koparki kryptowalut

Czym są koparki kryptowalut?

Koparka do kryptowalut przypomina komputer, ale różni się od zwykłych zestawów do domu lub grania. Zazwyczaj jest to konfiguracja wyposażona w kilka kart graficznych, albo sporo dysków twardych. Karty zwykle zapewniają bardzo dobre osiągi, a przy tym są opłacalne pod względem poboru energii elektrycznej. Dyski zaś mają o wiele mniejszy pobór energii i służą do kopania kryptowaluty CHIA. Potrzebne są też odpowiednio mocne zasilacze do ich napędzania. Pozostałe podzespoły schodzą na dalszy plan, bo nie mają istotnego wpływu na osiągi platformy.

koparki kryptowalut
kryptowaluta

Co to kryptowaluta?

Kryptowaluty można najprościej opisać jako wirtualny pieniądz. Większość walut funkcjonuje na podobnej zasadzie, wykorzystują system oparty na systemie Blockchain. Co to Blockchain? Najprościej, mówiąc jest to łańcuch bloków, inaczej cyfrowy rejestr transakcji wykonywanych przez daną kryptowalutę. Komputery Górników (osoby kopiące kryptowaluty) wykonują skomplikowane obliczenia, które nagradzane są jednostkami walut.
Bezpieczeństwo? Zapisywanie i weryfikacja transakcji, wykorzystuje technologie kryptografii, czyli ogromnych działań matematycznych szyfrujących informacje. Główną cechą kryptowalut jest decentralizacja. Oznacza to, że są niezależne i nie podlegają żadnym organizacją. Wszystkie informacje przechowywane są tylko i wyłącznie przez uczestników sieci Blockchain. Jak wypłacać kryptowaluty? Służą do tego tak zwane portfele kryptograficzne, które charakteryzują się dwoma kluczami. Publicznym i prywatnym; pierwszy służy między innymi do przelewów, ale drugi jest naszym 'hasłem' służącym do 'logowania' i wypłacania naszych nagród. 

kryptowaluta
koparka chia

Koparka Chia

Koparka kryptowalut CHIA jest przykładem koparki, która swoje działanie opiera na systemie proof of space. Oznacza to, że budowa koparki CHIA bazuje na docelowo jak największej ilości i pojemności dysków twardych. W przeciwieństwie do koparek kryptowalut opartych na kartach graficznych, gdzie liczy się moc obliczeniowa, koparka CHIA zawdzięcza swoje działanie udostępnianiu przestrzeni dyskowej. Takie podejście posiada wiele zalet, a najistotniejszymi z nich są stosunkowo niski pobór energii elektrycznej, a także łatwość rozbudowy sprzętu o kolejne dyski twarde. Ponadto tego typu koparka nie ogranicza się jedynie do kopania CHIA. Do tej pory powstało mnóstwo forków CHIA, a to oznacza, że jedna koparka kryptowalut może pozyskiwać jednocześnie dziesiątki różnych kryptowalut.

koparka chia
jak kopać chia

Jak kopać Chia?

Rozpoczęcie wydobycia CHIA wiąże się z nabyciem wiedzy na temat tego, jak zbudować koparkę kryptowalut CHIA i jak ją skonfigurować. Z uwagi na charakterystykę CHIA montaż odpowiedniej koparki jest łatwiejszy niż może się początkowo wydawać. Koparki kryptowalut to tak naprawdę komputery, zatem do amatorskiego kopania CHIA wystarczy zwykły komputer. Jeśli posiadamy jakąś wiedzę z zakresu montażu komputerów stacjonarnych, jesteśmy w stanie zmontować podstawową koparkę kryptowalut. Potrzebna będzie obudowa mogąca pomieścić jak najwięcej dysków twardych, a także zasilacz o mocy zdolnej napędzić cały osprzęt. Wymagany jest również dysk SSD mieszczący system operacyjny wraz z oprogramowaniem. Należy mieć na uwadze, że im więcej dysków twardych, im większa pojemność dysku SSD, im większa moc obliczeniowa procesora oraz rozmiar i szybkość pamięci RAM, tym wydobycie będzie skuteczniejsze. Oznacza to, że o ile zbudowanie koparki CHIA z konsumenckich podzespołów jest możliwe i taka koparka kryptowalut będzie funkcjonować, o tyle wydajnością nigdy nie dorówna profesjonalnym konstrukcjom dedykowanym kopaniu CHIA, które oferowane są przez naszą firmę.

jak kopać chia

Rodzaje koparek

koparka ETH BTC RAVEN

 Koparka ETH/BTC/RAVEN

Komputer wyposażony w dużą ilość kart graficznych

ETH/BTC/RAVEN

BITCOIN czyli najmocniejsza waluta pod względem wartości. Charakteryzuje się ogromną popularnością, uważany za ojca wszystkich kryptowalut. RAVEN czyli dosyć młoda i o wiele tańsza waluta, także i prostsza do wydobywania. Wydobywanie polega na podobnej mechanice co BITCOIN.

koparka chia

Koparka CHIA

Maszyna wykorzystująca dyski do wydobywania

CHIA

Młoda kryptowaluta, która zaliczyła świetny start wyróżniając się technologią kopania przy pomocy dysków twardych. Charakteryzuje się ogromną ilością Forków i bardzo małym zużyciem energii.

koparka kryptowalut RTM

Koparka RTM

Maszyna wykorzystująca moc wielowątkowości procesorów do wydobywania

RTM

Kryptowaluta, która do wydobywania coinów używa moc obliczeniową procesora. Projekt w ciągłym rozwoju i modyfikacji. Możliwość kopania wspólnie z ETH jako dualmining.

Instalacja Oprogramowań

Poproś o wycenę instalacja oprogramowań